Aktualności - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu
WAŻNE
Spadek dla małoletniego: od kiedy dziecko może zarządzać majątkiem?Nasza 16-letnia córka w testamencie po dziadku otrzymała mieszkanie w centrum Poznania. Po wspólnych rozmowach, postanowiliśmy sprzedać mieszkanie i kupić dom na wsi. Mamy pytanie do redakcji Agrarlex: czy możemy zatem dokonać sprzedaży mieszkania, a następnie kupna domu? 

Aktualności

PROW i prawo

Plan strategiczny WPR: Ardanowski nie odpuszcza

Pracujesz na roli i żyjesz z niej? Czekamy na Twój głos. Prześlij uwagi do Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej Polski! Link znajdziesz na Agrarlex.

czytaj więcej
KOWR
WAŻNE

Gminy po-PGR: nabór wniosków o dofinansowanie do 12 lutego

Rządowy program wsparcia dla gmin popegeerowskich rozpoczął się w styczniu. Nabór wniosków potrwa do 12 lutego, a rząd obiecuje, że będzie kontynuował ten program pomocy.

czytaj więcej
Finanse

Santander Leasing z ofertą finansowania fabrycznego Pronar

Od stycznia br. rolnicy zainteresowani zakupem maszyn firmy Pronar, mogą skorzystać z programu finansowania fabrycznego oferowanego przez Santander Leasing.

czytaj więcej
Środki transportowe

Pożegnanie z węglem: witaj OZE i atomie

Cele neutralności klimatycznej, perspektywa współpracy UE-USA w zakresie energii oraz sprawiedliwa transformacja energetyczna to tematy dyskusji pn. „Nowe spojrzenie na transatlantyckie relacje w dziedzinie energii i klimatu”, zorganizowanej przez Atlantic Council w ramach V. Globalnego Forum Energii. W spotkaniu online, które odbyło się 20 stycznia 2021 r., uczestniczył minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

czytaj więcej
Finanse

Kredyt dedykowany emerytom u listonosza

Bank Pocztowy wprowadził nową ofertę promocyjną - kredyt dedykowany emerytom. Kredyt przeznaczony jest dla klientów indywidualnych, których jedynym źródłem dochodu jest emerytura. 

czytaj więcej
KRUS

KRUS: zasady poboru zaliczek na podatek dochodowy i składki ubezpieczeniowe w 2021 r.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego podała zasady dotyczące pobierania zaliczek na podatek dochodowy i składek na ubezpieczenie zdrowotne. 

czytaj więcej
r e k l a m a
Utylizacja odpadów
WAŻNE

Kolejna nowelizacja ustawy śmieciowej

Recykling odpadów tak, ale na ile frakcji? Nowe kadry za śmiecenie na polach i w lesie – tak, ale jakie kary? Czytaj w Agrarlex.

czytaj więcej
Finanse

W oczekiwaniu na wskaźniki koniunktury w Europie

Światowa gospodarka z uwagą przygląda się sytuacji na rynku w USA. Tymczasem w Europie w tym tygodniu opublikowane będą wskaźniki kondycji największych gospodarek regionu.

czytaj więcej
Grunty Skarbu Państwa

Postępuje niszczenie dużych gospodarstw rolnych, dzierżawiących grunty WRSP

Rząd od kilku lat realizuje działania prowadzące do likwidacji dużych, prywatnych gospodarstw rolnych dzierżawiących państwowe grunty – twierdzi Towarzystwo Ekonomistów Polskich. Oto ich apel w Agrarlex o zaprzestanie tych działań.

czytaj więcej
Paliwa

Strategia wodorowa dla RP: konsultacje do połowy lutego

Ministerstwo Klimatu i Środowiska 14 stycznia 2021 r. przekazało do konsultacji publicznych projekt „Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r.” – dokumentu, który określa ambitne i realne cele w zakresie rozwoju wykorzystania technologii wodorowych w Polsce.

czytaj więcej
Akcyza

Zwrot akcyzy za paliwo: wnioski można składać od 1 lutego

Od 1 lutego do 1 marca 2021 r. będzie można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

czytaj więcej
Covid

Masz powyżej 80 lat? Zarejestruj się na termin szczepienia przeciw COVID-19 już 15 stycznia!

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

czytaj więcej
ŁADOWANIE

Najważniejsze tematy

r e k l a m a