r e k l a m a
Partner portalu
Smart wieś to dla mnie... - wyniki konkursu!

Smart wieś to dla mnie... - wyniki konkursu!

Rozstrzygamy konkurs, w którym do wygrania była sportowa smart opaska. Prezentujemy zwycięzcę konkursu i jego odpowiedź!

Wszystkim zaangażowanym w konkurs (który znajdziecie tutaj http://smartwies.pl/articles/spolecznosc/polska-wies-jest-smart-konkurs/) serdecznie dziękujemy. Otrzymaliśmy od Was kilkadziesiąt odpowiedzi, z których niemal każda godna jest nagrody. Wśród nadesłanych do nas prac uwagę zwracała przede wszystkim jakość nadesłanych wypowiedzi i ich zgodność z założeniami terminu Smart Wsi. Wszyscy biorący udział przygotowali się i starannie przemyśleli swoje wypowiedzi konkursowe. Nagrodzić jednak mogliśmy tylko jedną pracę, choć tych wartych uwagi było zdecydowanie więcej.

NAGRODA GŁÓWNA


W konkursie wybrać mogliśmy tylko jedną pracę i staraliśmy się to zrobić w sposób jak najbardziej bezstronny, z uwzględnieniem różnych kryteriów i biorąc pod uwagę opinie całego Jury Konkursowego. Z nieukrywaną przyjemnością informujemy, że zwycięzcą konkursu „Smart wieś to dla mnie…” zostaje…

pan Paweł Stasiak z Kiełpina!

Nagrodę (smart opaskę Xiaomi Mi Band 4) prześlemy pocztą.

Prezentujemy również pracę pana Pawła, która zdobyła uznanie Jury, ponieważ jest nie tylko świetną definicją nowoczesnej Smart Wsi, ale także doskonałą wskazówką dla osób chcących realizować tego typu inicjatywy - najłatwiej i z największą korzyścią działa się wspólnie, wraz z lokalną społecznością, integrując mieszkańców już podczas samej realizacji projektu. Chapeau bas (tłum. czapki z głów) panie Pawle. Zwycięska praca:


„Smart wieś to dla mnie nie tylko nowoczesne rozwiązania, aplikacje, czy infrastruktura, ale przed wszystkim ludzie, którzy potrafią się w tym odnaleźć. Każda tego typu inicjatywa powinna prowadzić do zacieśniania więzi i integracji mieszkańców, nie ważne czy mówimy tutaj o ulicy, sołectwie czy gminie. Smart wieś to ludzie którzy potrafią współpracować (często ponad podziałami), by żyło im się lepiej wykorzystując jak największą liczbę nowości z szerokiego wachlarza usług dostępnych w dzisiejszym świecie. Smart wieś to scalenie przez współdziałanie.”

Paweł S.


Konkurs „Moja Smart Wieś. IDEA i FAKT”


To jednak nie koniec zabawy. W dalszym ciągu trwa konkurs „Moja Smart Wieś. IDEA i FAKT” orgaznizowany Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk. Do wygrania są duże kwoty pieniędzy (2 x 5000 zł, 2 x 4000 zł, 2 x 3000 zł, 10 x 1000 zł), a zainteresowani mogą zmierzyć się w dwóch tytułowych kategoriach – w IDEI i w FAKCIE.

W kategorii FAKT należy przedstawić zrealizowane już projekty z zakresu Smart Wsi i dokładnie je udokumentować. Natomiast IDEA to kategoria dla tych wszystkich, którzy wiedzą, jak poprawić jakość życia na wsi i są w stanie stworzyć projekt, który to udowodni.  Zgłoszenia przyjmowane są do 31 grudnia 2020 – dlatego należy się pospieszyć!

Szczegóły znajdziecie tutaj: http://www.irwirpan.waw.pl/746/badania/moja-smart-wies-idea-i-fakt


Redakcja SmartWies.pl

r e k l a m a

Polecany artykuł

r e k l a m a
r e k l a m a

Polecane z TPR